logo
Hoşgeldiniz! forumda paylaşım yapabilmeniz için Giriş yap Yada Üye ol.

Bildirim

Icon
Error

tamer3875 Offline
#1 Gönderildi : 27 Ekim 2009 Salı 00:47:04(UTC)
tamer3875

Sıralama: Newbie

Gruplar: Registered
Katılan: 14.08.2012(UTC)

[align=left]      Slm arkadaşlar ben Kayseri'den Tamer bazılarınızın da bildiği gibi Kayseri 'nin ve civarının Alabalık ve tekTurna avlağı olan Pınarbaşı BahçeçikBarajıdır.Bir cok çevreden buraya avlan mak için gelenler vardır ama bir  çoğuda  hiç memnun değildir.
       Alabalıkçifliklerinin çevreye vermiş olduğu kirlilik görülmeye değer derece de pistir.Bir ara bunları videolayıp sizlerle de paylaşmak isterim.Ama daha da önemlisi barajı kiralayanların  başka bir ekiplere(5 ayrı ekip)bu arkadaşlar hergün  200'er mtlik 5 parça ağ kullanarak ekip başına düşen ağ 1000 mt yanı günde kabaca 5000 mt MİSİNA AĞ KULLANILIYOR yaklaşık 500 ile 750 kg BALIK AVLIYORLAR .
       Bizler de  amatör balıkçı arkadaşlar olarak bu olaylardan bir hayli rahatsızlık duyuyoruz.Tabiki Bahçeçik Barajının sonu ne olur bilinmez, bizlere verilen sirküler doğrultusunda  da avlanmaya çalışsakda nafile....
      Bizlere açıklanan resmi tatil günlerinde  belli bölgeler de (BALIĞIN ÇIKMAYAN YERLERDE) avlanmamız isteniyor.Ayrıca bilinçsiz avlanan kişiler tırıvının yasak olmasına rağmen her zaman TIRIVIRI ile avlanmaya devam ediyorlar.
    Bu BİLİNÇSİZ AVLANMANIN ÖNLENMESİ için yetkililer den  ve sizlerden yardım bekliyorum şimdiden teşekürler.
[/align]
melmer Offline
#2 Gönderildi : 02 Aralık 2009 Çarşamba 00:02:04(UTC)
melmer

Tamerbey,
 Yazdığınız Kayseri Tarım İl müdürlüğünün görev alanı içerisindedir. Kayseri tarım il müdürlüğüne valilik kanalıyla Konu hakkındaki olumsuzlukların giderilmesi için 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereği dilekçe ile başvurunuz.
 Aldığınız cevabı bizlerle paylaşınız; Size bu noktadan sonra yardımcı olacağım. Şunu da eklemek isterim. Gökkuşağı alabalığının bahçecik barajında doğal türler üzerine baskısından ötürü katledilmesine yetkili kurum göz yummaktadır.Saygılar.
 Mail adresimiz. kahramanlardernegi@hotmail.com

hakcet Offline
#3 Gönderildi : 23 Aralık 2009 Çarşamba 03:24:03(UTC)
hakcet

merhaba bende kayseri'liyim ve amatör balıkçıyım.Tamer beyin dediklerine aynen katılıyorum.Bu konuyu aradaşım tarım ve köy işleri ile defalarca konuştu ve hiç bir sonuç alamadı.Tamer beyin dediği gibi , balığın pek bulunmadığı yeri amatör balıkçılara ayırmışlar.Ayrıca bu alanın hemen yanında ağ balıkçılığı yapan şahsın, nasıl diyeyim kayıkları ve malzemeleri bulunuyor.Birde bu şahıs olta atılacak yerin tam önüne gelip ağını atıyor, birde ağ serdim oltalarınız takılmasın demeyi ihmal etmiyor.(adama gıcık verir gibi)Durum bu kadar vahim.Ayrıca ben o gölden doğal alabalık yakalandığını ne gördüm , nede duydum.Fakat zamantıda derseniz oralarda bulunuyor oda suyun kaynağına doğru.Oradada zaten alabalık avı yasak.
     Yamula barajındada durum pek farklı değil.Kooperatif adı altında ağ balıkçılığına kiraya verildi ve avlanılıyor.Avlanılmasın demiyorum, fakat kontrol olmayınca ağ balıkçılığı yapan şahıslar, barajı kiralamış değilde sanki satın almışlarcasına sazanın ve yayının yasak zamanı ve limit gözetmeksizin avlanmaktadırlar.Limit altı ve yasaklı zamanlarda yakalanan(sazan ve yayın )bu balıklar Kayseri balıkçı tezgahlarında satılmakta ve kanunlar uygulanmamaktadır.Kayseri balıkçılarına gelin görün, içler acısı tabloyu, 20cm sazanlardan, 40-50cm yayınları ve hatta daha küçük boylarını.
    Ağ balıkçıları kendi ağızlarıyla söylüyor, yayın balığı çıkmaz oldu diye!Bindiğin dalı kesersen olacağı buydu güzel kardeşim.Bunun gibi olayları bizzat görünce,  kanunların ve görevini yerine yetirmesi gereken kurum ve kuruluşların, samimiyetine inancım azalmaktadır.Son sözüm; her kim olusan ol, elini vicdanına koy doğru ve dürüşt avlan gelecegini karatma!
saygılarımla...
melmer Offline
#4 Gönderildi : 24 Aralık 2009 Perşembe 22:40:16(UTC)
melmer

hakcet yazılan:

merhaba bende kayseri'liyim ve amatör balıkçıyım.Tamer beyin dediklerine aynen katılıyorum.Bu konuyu aradaşım tarım ve köy işleri ile defalarca konuştu ve hiç bir sonuç alamadı.Tamer beyin dediği gibi , balığın pek bulunmadığı yeri amatör balıkçılara ayırmışlar.Ayrıca bu alanın hemen yanında ağ balıkçılığı yapan şahsın, nasıl diyeyim kayıkları ve malzemeleri bulunuyor.Birde bu şahıs olta atılacak yerin tam önüne gelip ağını atıyor, birde ağ serdim oltalarınız takılmasın demeyi ihmal etmiyor.(adama gıcık verir gibi)Durum bu kadar vahim.Ayrıca ben o gölden doğal alabalık yakalandığını ne gördüm , nede duydum.Fakat zamantıda derseniz oralarda bulunuyor oda suyun kaynağına doğru.Oradada zaten alabalık avı yasak.
     Yamula barajındada durum pek farklı değil.Kooperatif adı altında ağ balıkçılığına kiraya verildi ve avlanılıyor.Avlanılmasın demiyorum, fakat kontrol olmayınca ağ balıkçılığı yapan şahıslar, barajı kiralamış değilde sanki satın almışlarcasına sazanın ve yayının yasak zamanı ve limit gözetmeksizin avlanmaktadırlar.Limit altı ve yasaklı zamanlarda yakalanan(sazan ve yayın )bu balıklar Kayseri balıkçı tezgahlarında satılmakta ve kanunlar uygulanmamaktadır.Kayseri balıkçılarına gelin görün, içler acısı tabloyu, 20cm sazanlardan, 40-50cm yayınları ve hatta daha küçük boylarını.
    Ağ balıkçıları kendi ağızlarıyla söylüyor, yayın balığı çıkmaz oldu diye!Bindiğin dalı kesersen olacağı buydu güzel kardeşim.Bunun gibi olayları bizzat görünce,  kanunların ve görevini yerine yetirmesi gereken kurum ve kuruluşların, samimiyetine inancım azalmaktadır.Son sözüm; her kim olusan ol, elini vicdanına koy doğru ve dürüşt avlan gelecegini karatma!
saygılarımla...

Duyarlılığınızdan ötürü teşekkürler.Yazdıklarınızı dilekçe ve belgelenmiş resimler eşliğinde ilgili kurumlara iletirseniz. Aldığınız cevabı bizle paylaşmanızı rica ediyorum.Saygılar.

Bu konudaki kullanıcılar
Guest
Forumu Atla  
Bu foruma yeni konular postalayamazsınız.
Bu forumda ki konulara yeni posta gönderemezsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silemezsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı düzenleyemezsiniz.
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy veremezsiniz.